13.9.2012 je dátum od kedy sa Spišská Nová Ves teší z nového štadióna kanadských rozmerov – VSE Aréna. Inštitút hokejových štúdií s podporou VSE RWE GROUP slávnostne odovzdal štadión VSE Aréna do užívania deťom základných a stredných škôl pre účely Školskej hokejbalovej a hokejovej ligy (SHHL).

VSE Aréna tvorí dominantu športového areálu Základnej školy na Komenského ulici na sídlisku Mier v Spišskej Novej Vsi. Hracia plocha (56 x 26 metrov) korešponduje s rozmermi kanadských hokejových štadiónov, je plne osvetlená a vybavená profesionálnymi mantinelmi s ochrannými sklami.

Slávnostné otvorenie VSE Arény okorenil aj  1. ročník hokejbalového turnaja žiakov základných škôl, VSE CUP 2012. Norbert Brath, generálny riaditeľ spoločnosti Embraco Slovakia spolu s Michalom Handzušom odovzdali 40 kompletov hokejbalovej výstroje pre potreby Školskej hokejbalovej a hokejovej ligy. Štadión bude slúžiť počas teplých mesiacov na hokejbal, v zime hraciu plochu pokryje ľad a bude sa hrať hokej.

Slávnostné otvorenie: 13.9.2012
Cieľ projektu: realizácia projektu Školská hokejbalová a hokejová liga v meste Spišská Nová Ves a okolie (Smižany, Harichovce, Markušovce)
Počet zúčastnených škôl: 8
Oslovené mestá a obce: Spišská Nová Ves, Smižany, Harichovce, Markušovce